Новости / Обавјештења

05 октобар
2021

Саопштење са одржаног састанка



Министарство привреде СБК је у сарадњи са Федералним министарством енергије, рударства и индустрије, те Привредном комором ФБиХ данас организирало састанак са привредним субјектима у згради Владе СБК.

Испред Министарства привреде СБК присуствовао је министар Нисвет Хрњић, испред Федералног министарства енергије, рударства и индустрије секретар Стипо Буљан, испред Привредне коморе ФБиХ подпредсједник Мирсад Јашарспахић са сарадницима, те испред Удружења послодаваца СБК предсједник Кемал Чолак са сарадницима.

Разлог одржавања састанка је то што је у Службеним новинама ФБиХ бр: 76/21, од 24.09.2021. године, објављен Јавни позив за кандидовање утрошка средстава утврђених у Буџету Федерације Босне и Херцеговине за 2021. годину Федералном министарству енергије, рударства и индустрије ''Текући трансфери и други текући расходи – субвенције приватним предузећима и подузетницима. „

Након увода у наведени састанак, детаље о Јавном позиву презентовао је секретар Федералног министарства енергије, рударства и индустрије Стипо Буљан који је уједно и одговарао на постављена питања од стране привредних субјеката.
Јавни позив и додјела грант средстава оцијењена је позитивно и стимулативно за привредне субјекте са подручја нашег кантона. Додјела ових средстава представља велику помоћ за развој привреде, одржавању постојећих као и за отварање нових радних мјеста.

На наведеном састанку такођер су изнесене и примједбе на Јавни позив, а које се односе на елиминаторне критерије, односно на могућност поновног аплицирања уколико су привредни субјекти већ остварили средства на претходном Јавном позиву, као и приједлози привредних субјеката о одржавању састанака и консултација прије предметних програма и објаве ове врсте јавних позива.

Министар Министарства привреде СБК Нисвет Хрњић захвалио се на представљању и изразио наду да ће привредни субјекти на овом Јавном позиву остварити значајна средства као и на сличном претходне године.
На састанку је такођер било говора и о другим актуелним темама, а које се односе на привреду и то утицај пандемије на привреду и слаб одзив на вакцинацију против ЦОВИД-19, као и о револвинг и грант фондовима на федералном нивоу, те о најављеном поскупљењу електричне енергије.

Интезивна сарадња власти и привредних субјеката наставит ће се у оквиру свих питања, а све у циљу постизања што бољих рјешења и резултата.

Прочитано 5203 пута

Новости

12.08.2025 Obavještenje o raspisivanju Javnog konkursa za podnošenje ponuda za dodjelu koncesije za istražne ra...
12.08.2025 Obavještenje o podnesenom zahtjevu za izdavanje prethodne vodne saglasnosti - RUDNICI BOKSITA JAJCE ...
12.08.2025 Obavještenje o podnesenom zahtjevu za izdavanje prethodne vodne saglasnosti - Općina Jajce - Služba ...
07.08.2025 06.08.2025.godine u zgradi Vlade Srednjobosanskog kantona je potpisano pismo namjere između Vlade Sr...
05.08.2025 Direktor ŠPD-a Vildan Hajić i direktor Natron-Hayat Selami Yakar posjetili su premijera kako bi razg...
« Avgust 2025 »
Пон Уто Сре Чет Пет Суб Нед
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31